TEST – Leginsy ZONE3

19 grudnia 2016
Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on Twitter
Tak jak obiecywałem wcześniej przygotowałem dla Was razem z drużyną TRIATHLONISTA.com test wchodzących na rynek Leginsów do biegania ZONE3.
Wraz z rozwojem marki ZONE3 i stale rosnącą popularnością wśród triathlonistów  firma postanowiła poszerzyć swoją ofertę o kolejne produkty. Po piankach, strojach startowych, akcesoriach neoprenowych i strojach kolarskich przyszedł czas na asortyment biegowy, który na wiosnę pojawi się pod nazwą ZONE ZERO. Pierwsze produkty już są dostępne. Na pierwszy plan „wybiegają” Leginsy ZONE3 z elementami kompresji, które przydadzą się w trakcie zimowych zmagań. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy ich recenzję.
Pierwsze wrażenia.

Leginsy wykonane są z dwóch materiałów, które rozciągają się w różnym stopniu, a przy tym są lekkie i wytrzymałe. Płaskie szwy mają zapobiegać obtarciom, a szeroka gumka w pasie wpijaniu się leginsów w brzuch. Oczywiście mamy troki dla lepszego dopasowania. Z tyłu leginsów znajdziemy kieszonkę, która pomieści klucze, chusteczki lub żel na długie wybieganie. Ponadto na lewym kolanie oraz prawym biodrze znajdziemy logo ZONE3.

Pierwsza przymiarka.

Po dopasowaniu rozmiarów wskoczyliśmy w swoje odpowiedniki. Leginsy mocno opinają nasze ciało. Pierwsze wrażenie na wysokości łydek przypomina założenie opasek kompresyjnych.  Specjalnie zaprojektowane szwy i łączenia dwóch materiałów odpowiada za dobre dopasowanie do naszych łydek.  Konstrukcja panelowa
i wspomniane rozmieszczenie różnorodnych tkanin ma wesprzeć mięśnie, a także zapewnić im najwyższy komfort w trakcie użytkowania. 

Bardzo ciekawie zaprojektowany jest pas biodrowy i górna cześć leginsów.  Dzięki kompresji bardzo dobrze przylegają i podczas pierwszych ćwiczeń nie obsuwają. Wspomniany szeroki pas z trokiem nie wymagał większej regulacji.

Treningi biegowe i kolarskie.

W trakcie testów wybraliśmy się na szereg treningów biegowych oraz rowerowych. Udało się podbiegać w ładnej pogodzie oraz zimnie i deszczu. Były podbiegi, crossy czy tempówki. Najważniejsze kwestie postanowiliśmy wypunktować.
Całą resztę znajdziecie na stronie –> www.TRIATHLONISTA.com w dziale TESTY
  • Generalnie bardzo fajny i interesujący Test. Szkoda, że trochę za mało zdjęć pokazujących dokładnie szczegóły tkaniny czy szycie, ale poza tym jest ok 😉 Do biegania na pewno się nadają 🙂 Pozdrawiam, Kamil