ElektroRegeneracja z Compex

4 kwietnia 2017
Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on Twitter

Jak tylko wyciągnąłem urządzenie na targach EXPO SPORT podczas Półmaratonu w Poznaniu wywołał wielkie zaciekawienie wśród osób, które odwiedzały stoisko TRIATHLONISTA.com. Padało bardzo dużo pytań typu: co to jest? Do czego to służy? Jak się tego używa? Teraz chciałbym Wam przedstawić urządzenie, które miało pozytywny wpływ na wynik osiągnięty podczas wspomnianego półmaratonu. 

Kilka podstawowych kwestii.
Compex SP 8.0 to najwyższy model z rodziny elektrostymulatorów od Compex. Służy on nam podczas treningu, regeneracji po intensywnym wysiłku, odnowy biologicznej, a także łagodzi ból oraz wykorzystywany jest w procesach rehabilitacyjnych. Jest w pełni bezprzewodowy, więc jego użytkowanie możliwe jest w każdej sytuacji: pracy, domu, a nawet podczas obsługi stoiska targowego. Posiada 40 programów, których różnorodność umożliwia każdemu z nas znalezienie najbardziej efektywnego wykorzystania urządzenia.

Do czego się przydaje?
Dla mnie przygoda z Compex rozpoczęła się od delikatnego wprowadzenia, czyli sprawdzenia wszystkich opcji związanych z masażem. Nawigacja w menu jest bezproblemowa. Dokładnie rozpisane jest każde pole, a dodatkowo ilustracyjnie ukazane jest gdzie przyczepić elektrody, aby urządzenie działało perfekcyjnie. Już pierwsze chwile były bardzo pozytywne. Siedziałem sobie w pracy, a moje nogi miały z tego przyjemność. Nic tylko się cieszyć! Po pracy poleciałem prosto na trening. Przecież wieczorem trzeba było sprawdzić kolejne opcje Compexa. Wykonałem solidną jednostkę, wziąłem prysznic i kładąc się do łóżka założyłem na siebie Compexa. Czas na regenerację! Nogi swobodnie drgały, mięśnie rozluźniały się. Przez cały tydzień poprzedzający półmaraton w Poznaniu każdego wieczoru odpalałem masaż oraz korzystałem z opcji przeciwbólowego prądu TENS – rewelacja! Wstawałem rano i nogi były świeże!

Prawdziwy test.
Najważniejszy jednak test sprzętu odbył się podczas targów Sport Expo. Dlaczego tam? Czekało mnie dużo stojącej pracy. Wszystko rozpoczęło się już w czwartek popołudniu kiedy to stawialiśmy stoisko. Następnie w piątek oraz sobotę pracowaliśmy na nim od 9 do 20. Wiadomo, że cały czas w pozycji pionowej, nogi nie odpoczywały, a niedzielny start był co raz bliżej. Na normalny masaż lub porządny rozruch nie było też zbyt wiele czasu. Z pomocą przyszedł Compex i opcja treningowa – kapilaryzacja oraz zmniejszenie napięcia mięśniowego. Delikatnie pobudzało to mięśnie do działania i nie pozwalało im zasnąć. W połączeniu z masażem poprawiało to krążenie krwi w nogach i oddalało widmo „ociężałych nóg”. Walczyłem jak tylko mogłem, żeby było dobrze! Oczywiście po powrocie do domu również poszedł on w ruch.

Moje odczucia.
Na wynik sportowy zawsze ma wpływ wiele czynników: trening, regeneracja, pogoda czy dyspozycja dnia. Dla mnie najważniejszym pytaniem, które stawiałem sobie przed półmaratonem było, jak wpłynie na mięśnie i samopoczucie praca targowa poprzedzająca niedzielny start. Bałem się, że nogi będą bolały, plecy dokuczały, a narastające zmęczenie zniszczy marzenia o dobrym wyniku. Sądzę, że pozytywny wynik jakim było finiszowanie w czasie 1.15.31 to nie tylko zasługa treningu pod Triathlon ale także zewnętrzna pomoc Compex SP 8.0 Zadbał on o moje mięśnie w najtrudniejszym momencie przygotowań, regenerował je w każdych warunkach i pobudzał wtedy kiedy na rozruch nie było najmniejszej szansy.

COMPEX to nie tylko masaż, regeneracja i TENS.
W urządzeniu Compex Sp 8.0 znajdziemy 40 różnorodnych programów, które możemy podzielić na 5 kategorii:
TRENING – 
wytrzymałość, odporność, siła, siła eksplozywna, roztrenowanie, wzmocnienie stawu skokowego, cross training, zwiększenie mocy, wzmocnienie mięśni głębokich, hipotrofia, budowa masy mięśniowej, wzmocnienie przedstartowe, rozgrzewka, kapilaryzacja.
FITNESS – 
wzmacnienia ramion, wzmacnianie uda, rozbudowa mięśni brzucha, wzmocnienie bicepsów, wzmocnienie barków, rozbudowa mięśni klatki piersiowej, wzmocnienie mięśni brzucha, kształtowanie pośladków, zwiększenie mocy, drenaż limfatyczny.
ŁAGODZENIE BÓLU – 
przeciwbólowy, zmniejszenie napięcia mięśniowego, bóle mięśniowe, ból karku, ból pleców, lumbago, łokieć tenisisty, zapalenie ścięgien, uczucie ciężkich nóg, zapobieganie skurczom.
ODNOWA/MASAŻ –
regeneracja po treningu, regeneracja startowa, masaż relaksacyjny, redukcja bólu, masaż przywracający.
REHABILITACJA – 
atrofia mięśniowa, wzmocnienie mięśni.

Jak widzicie Compex ma szerokie zastosowanie treningowo-rehabilitacyjne. Przydatne zarówno osobie prywatnej jak i do zastosowania w firmach czy fitness klubach. Jeśli mielibyście ochotę przetestować na sobie lub dowiedzieć się więcej zapraszam do kontaktu ze mną.