Nimbus 20 obchodzi urodziny

23 stycznia 2018
Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on Twitter

Od czasów kiedy zaczynałem biegać minęło już przeszło 8 lat. Tyle też minie od zakupu pierwszych, profesjonalnie dobranych butów. Istniał wtedy jeszcze sklep na ulicy Długiej w Bydgoszczy. Przy doborze butów pomagał sztab wykwalifikowanych sprzedawców, którzy wspomagali się bieżnią mechaniczną oraz analizą wideo. No no no… to było coś w tamtych czasach.  Odwiedziłem ten sklep z nadzieją wyboru najlepszej opcji dla człowieka ważącego prawie 100 kilogramów i mającego półroczny staż biegowy. 

Po krótkiej rozmowie, ćwiczeniach i sprawdzeniu stopy rozpoczęło się mierzenie, sprawdzanie i analiza na bieżni. Przewinęło się kilka modeli, a najlepiej leżał model Nimbus 10 marki ASICS. Pamiętam, że był to model nie najdroższy, ani nie najtańszy na tamte czasy. Dobrze stopa w nim się czuła, dobrze się biegało, a opis internetowy brzmiał wtedy „Męskie buty do biegania Asics Gel-Nimbus 10 to doskonała propozycja dla supinatorów oraz dla ludzi z neutralną budową stopy. Najwyższej klasy technologia w obuwiu Asics Gel-Nimbus 10 zapewnia niezwykły komfort. Asics Gel-Nimbus 10 także zmniejsza ryzyko kontuzji.” Po chwili wylądowały one na ladzie oczekując na zapłatę. W międzyczasie dobrałem jeszcze model typowo startowy, a w moim przypadku bardziej treningowo-startowy ponieważ przy mojej budowie ciała startówka po jednych zawodach umarłaby 🙂

Do Nimbusa wracałem jeszcze kilkukrotnie. Z rozwojem sportowym stał się on jednak dla mnie trochę za toporny. Do czasu…

Odchudzony Ja, Odchudzony On.

dav

Kiedy wkroczyłem w zastępy ASICS FrontRunner Poland ponownie miałem okazję spotkać się z Nimbusem. Z Nimbusem, który właśnie obchodzi swoje 20 urodziny. Co się zmieniło przez te lata? Schudłem Ja i schudł On. Nowy Nimbus 20 jest dużo lżejszy i bardziej dynamiczny. Przebudowana została cholewka, której struktura zapewnia dobrą wentylację i komfort użytkowania. Ponadto zmianie uległy również przelotki sznurowadeł, które teraz przypominają swoim kształtem gwiazdy. Najważniejsze dla wielu z nas zmiany zaszły w konstrukcji podeszwy. Na to też najczęściej zwracamy przecież uwagę. ASICS połączył FlyteFoam i SpevaFoam w dwuwarstwową konstrukcję, która wspierana jest technologią GEL. Zapewnia to wspomnianą wcześniej lekkość i wysoki stopień amortyzacji. Zatem Nimbus 20 pozostaje stabilnym i bezpiecznym butem. Warto też wspomnieć, że bieżnik został wykonany z gumy węglowej AHAR+, która to zwiększa wytrzymałość buta oraz jego żywotność. Idealnie sprawuje się podczas długich wybiegań po twardej miejskiej nawierzchni jak również w trakcie stadionowych przebieżek czy ćwiczeń na płotkach.

Od Nimbusa 10 do Nimbusa 20 wiele się zmieniło. But stał się odpowiednim wyborem biegaczy szybkich, dynamicznych, potrzebujących dobrej amortyzacji. Wybierając ten model przez wiele setek kilometrów będziecie mogli cieszyć się bieganiem w pełnym zdrowiu.
W nich możesz poruszyć świat #IMoveMe 🙂