Małe TRIgadżety dla każdego

29 marca 2020
Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on Twitter

Nie tylko nowy rower, pianka triathlonowa czy aero kask potrafią cieszyć i sprawić, że jesteśmy szybsi i bardziej efektywni podczas zawodów triathlonowych. Warto też czasem spojrzeć na małe gadżety, które wykonują „wielką robotę” dla nas.

Pasek na numer startowy

Co raz częściej spotykane na zawodach paski na numer startowy. Dzięki nim nie zniszczymy koszulki agrafkami, a specjalne gumki schowają nam żel lub shot magnezowy. Pamiętajcie, że na rowerze numer musi być na plecach, a na biegu z przodu. Dzięki paskowi łatwo go obrócić. Występują również paski z kieszonkami. Zmieścicie do nich żele i batoniki na zawodach, a na treningu codziennym klucze i telefon. Jeden pasek, a tak wiele zastosowań. Jest elastyczny i regulowany. Zatem każdy może ustawić go pod swoje ciało.

Sznurówki samozaciskowe

Denerwują Cię wiecznie rozwiązujące się buty? Martwisz się o zatrzymanie podczas ważnych dla Ciebie zawodów z powodu poluzowanego wiązania? Wątpisz, że dasz radę zawiązać zwykle sznurówki w strefie zmian, gdy nerwy i stres sięgają zenitu? Jest szybki sposób na rozwiązanie takich problemów. Sznurówki samozaciskowe są łatwe w obsłudze, ułatwiają zakładanie w strefie zmian i nigdy się nie rozwiązują.

Opaska na Chip do pomiaru czasu

Zdarzyły się obtarcia lub uczulenia od opasek na chip wydawanych przez organizatora. Nic dziwnego. Tysiące osób, różna skóra, zużywający się materiał. Warto zatem pomyśleć czy taka opaska nie powinna znaleźć się w naszym ekwipunku. Dodatkowo extra sprawdza się na zawodach biegowych. Gdy nie masz siły schylić się na mecie, by wyplątać chip ze sznurówek marzysz o pomocy drugiej osoby – opaska na chip szybko rozwiąże ten problem. Jednym szarpnięciem będziesz miał swój chip w dłoni i oddasz organizatorowi. Dodatkowo nie będziesz musiał się martwić o jego umieszczenie, gdy masz buty ze sznurówkami zaciskowymi. Teraz wykorzystasz na biegach, a wiosną i latem podczas zmagań Triathlonowych.

Opaska na głowę, czapka lub daszek

Ochroni przed słońcem, potem, który zalewa nam twarz podczas wysiłku, a także będzie ochroną przed zimnem gdy przyjdzie chłód. Paniom dodatkowo posłuży na element, który powstrzyma włosy od różnorakich wariactw. Przydatne są to elementy, nie tylko podczas zawodów, ale także codziennych treningów. Warto pamiętać, że daszek i czapka stają się również tzw. „gąbką” kiedy chcemy się ochłodzić, a mamy możliwość skorzystania z ich namoczenia wodą.

Smar do zakładania pianki

Używany przed profesjonalistów i amatorów.  Smar w formie aerozolu nakłada na ciało niewidoczną warstwę „sylikonową”, która sprawa, że ciało jest śliskie. Dzięki temu łatwiej i szybciej możemy założyć i zdjąć piankę triathlonową.  Przydatny zwłaszcza, gdy na dworze jest bardzo ciepło lub ubieramy neopren na mokrą skórę. Dodatkowo smary te znalazły zastosowanie jako ochronę przed obtarciami.  Używamy na wewnętrzną stronę ud, pachy, na podrażnienie od sportowych staników, klatkę piersiowa czy szyję.

Pompka z nabojem

Defekt na trasie zawodów, przebita dętka daleko od domu. Każdy powinien mieć przy sobie zestaw naprawczy złożony z dętki, łyżek i pompki. No tak, ale pompki są duże i ciężkie. Co zrobić w tym przypadku? Gdy potrzebujesz szybkiej zmiany dętki lub dopompowania koła, to pomoże Ci w tym pompka z nabojem CO2. Wystarczy, że wkręcisz nabój CO2 i za naciśnięciem jednego przycisku jesteś z powrotem na rowerowej trasie. Mały wydatek, a bezpieczeństwo ukończenia zawodów lub powrotu do domu bardzo się zwiększa.

Może wkrótce to wszystko znowu się przyda podczas zawodów triathlonowych w Polsce i na świecie. Akcesoria znajdziecie w sklepie internetowym TRIATHLONISTA.com oraz stacjonarnie w Poznaniu przy ulicy Swoboda 14.